Kategorie
Uncategorized

Okres lęgów, jeden z najważniejszych okresów w życiu hodowli!

Okres lęgów jest jednym z najważniejszych okresów w życiu naszej hodowli. Od jego pomyślności zależy to, czy nasze stado powiększy się o nowych lotników. Czy urodzi się nowy champion? Czy najlepsze gołębie przekażą swoje najlepsze cechy? Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić ptakom w tym czasie odpowiednio dobraną karmę, napoje i bezpieczne warunki.

Po leniwym dla gołębi okresie zimy, kiedy najważniejszym celem hodowcy była regeneracja sił swoich podopiecznych, przyszedł czas na oczyszczenie ptasich organizmów z toksyn i pozbycie się niepotrzebnie zmagazynowanego tłuszczu. Nie znaczy to, że możemy gołębie głodzić lub podawać im mniej pokarmu, ponieważ może to mieć tragiczne skutki. Nie zapominajmy o dostarczeniu odpowiednio skomponowanej mieszanki witamin, minerałów, aby nie wyjałowić organizmu gołębia. Już 6-8 tygodni przed łączeniem gołębi w pary zaczynamy podawać mieszanki dietetyczno-oczyszczające.

Kluczowe znaczenie ma prawidłowe żywienie gołębi. Przed okresem lęgowym warto zadbać o odpowiednie karmy, które będą wspierać regenerację organizmu gołębi. Jeśli jest taka konieczność, trzeba pomyśleć o pozbyciu się niepotrzebnie magazynowanego tłuszczu poprzez zastosowanie mieszanek dietetycznych. Bardzo ważne są też odpowiednio skomponowane mieszanki witamin i minerałów.

W okresie lęgowym warto sięgnąć po karmy specjalnie przygotowane dla gołębi rozmnażających się. Jeśli rodzice będą zdrowi i dobrze odżywieniu, są duże szanse, że ich potomstwo również będzie mieć silny układ odpornościowy. Warto więc zainwestować w dobrej jakości karmy i odżywki.

Na okres lęgowy znakomicie sprawdza się OLEJ NA LOTY, PIERZENIE I ROZPŁOD, ze względu na swoje zastosowanie.

Hodowla Podyma -„Olej na loty, pierzenie i rozpłód. Ja ten olej stosuje tak samo jak “super Maniek” aminokwas również w rozpłodzie. No to  już też mówiłem o tym na poszczególnych filmach, jeżeli chodzi o loty bardzo dobra odbudowa układu nerwowego, w sporcie gołębiarskim w ogóle nie funkcjonuje takie pojęcie, a w sporcie zawodowym te pojęcie ma bardzo istotne znaczenie, ponieważ jeżeli szwankuje układ nerwowy, jeżeli gołąb po prostu nie ma rozwiniętego zmysłu postrzegania, koncentracji ten wynik też jest trudny do powtórzenia, do zbudowania. Przede wszystkim energia. Drugi aspekt – przede wszystkim układ nerwowy, czyli odbudowa układu nerwowego, tak zwanej koncentracji wśród gołębi młodych, to jest taki drobiazg. Ja skupię się na aspekcie energetycznym. Wiadomo że ten olej, można powiedzieć inaczej “olej rybi” to frakcje kwasów omega, to także ta energia polotowa służąca do odbudowy naszego zawodnika po lotach. Ja stosuję ten olej wieczorem w dniu lotu, no i stosuje ten olej rano, jeżeli wysiłek był duży, czyli do pierwszego karmienia. Tak samo jeżeli chodzi o gołębie stare. “Olej na loty, pierzenie, rozpłód i lengi” to też podaję na to wieczorem po dniu przylotu białko dla gołębi młodych. Te białko też podaje, jeżeli jest trudny lot w poniedziałek, na pierwsze karmienie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *