Kategorie
Uncategorized

SuperManiek Sport

Aminokwasy – skąd aminokwasy w naszym arsenale?

Przecież mamy białko w ofercie mamy, białko w karmie… A jednak okazują się one niezbędne.

Sprawa, nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać.

BIałko jest zbudowane z aminokwasów, niestety by byłe one dostępne dla organizmu, białko musi zostać strawione…. Trawienie białka, jest jednak kosztowne w energię, która jest potrzebna do odbudowy po locie, po prostu, gołębiowi jest łatwiej i szybciej!

Następnie pojawia się kwestia różnicy PROFILU AMINOKWASÓW z których jest zbudowane białko czy to z karmy czy z innych produktów, a które są dostępne w takim produkcie jak Super Maniek. Super Maniek zawiera niezbędnych aminokwasów  potrzebnych właśnie gołębiom.

Jakie jeszcze efekty daje stosowanie aminokwasów?

Pierwsza i najważniejsza sprawa to SZYBSZA regeneracja – gołąb po locie jest w stanie wrócić dużo szybciej do formy i do kolejnych, mocnych treningów!

Działanie antykataboliczne jesteśmy w stanie utrzymać gorset mięśniowy ptaka, nie dochodzi do tzw. mikrourazów w mięśniówce, bo nasz zawodnik jest bardzo dobrze odbudowywany po locie. Odpowiednie umięśnienie to niezbędny atut i tworzenie naszej przewagu nad konkurencją ( umięśnienie może byc duże ważne żeby lekki był kościec albo masa była wycięta na rzeźbę a nie na zalanie – to tak to w skrócie wygląda dla waszej wiadomości. Mamy konie ale lekkie:). Brak odpowiedniego umięśnienia zmniejszy zapas glikogenu, który to właśnie odkłada się w mięśniach a co za tym idzie mniejszy zapas to brak sił do lotu!

Teraz konkretnie o aminokwasach zawartych w SUPERMANIEK SPORT

Arginina jej zadanie Arginina pełni w organizmie wiele ważnych funkcji. Jest niezbędna m.in. do prawidłowego działania serca i naczyń krwionośnych. Odgrywa ona ważną rolę w tzw. cyklu mocznikowym, ważnym dla usuwania toksycznego amoniaku z organizmu, co jest istotne przy zaburzeniach pracy wątroby. Arginina niezbędna jest również do spełnienia wielu innych funkcji, m.in. do odpowiedzi immunologicznej na działanie bakterii, wirusów, metabolizmu energetycznego mięśni, nerwów i jąder, syntezy tlenku azotu, wydzielania hormonu wzrostu, spermatogenezy u samców, czyli procesu powstawania i dojrzewania plemników,, syntezy kreatyny, utrzymania napięcia naczyń i hemodynamiki czyli przepływu krwi co w istotny sposób wpływa na wydolność organizmu ptaka. Arginina zmniejsza lepkość płytek krwi, uczestniczy w naprawie uszkodzonych komórek naczyń krwionośnych. 

Valina, która bierze udział w syntezie białek mięśniowych, a także w procesie wytwarzania energii.  ​ -zużywana jest przez organizm na potrzeby energetyczne w czasie znacznego obciążenia ​ wysiłkiem fizycznym.  ​ -podawanie dodatkowej dawki waliny w postaci suplementu przed aktywnością fizyczną, w ​ trakcie lub bezpośrednio po zakończeniu przyczynia się do ochrony białek mięśniowych przed ​ katabolizmem i następnie nasila tempo przebiegu procesów naprawczych .

Lizyna (AMINOKWAS OGRANICZAJĄCY: rośliny zbożowe) bierze udział w procesach związanych z odbudową tkanek oraz metabolizmie tłuszczów, zwiększa przyrost masy mięśniowej, odgrywa także istotną rolę w syntezie wzmacniającej układ sercowo-naczyniowy karnityny, poprawia koncentrację umysłową oraz uczestniczy w procesach tworzenia przeciwciał stymuluje wzrost, a także wytwarzania hormonów i enzymów niezbędny składnik białek strukturalnych skóry, ścięgien, chrząstek i kości ​ składnik wielu białek tworzących hormony, enzymy i przeciwciała ​ ułatwia wchłanianie wapnia, wpływa na przemianę lipidową ​ma zdolność wiązania  się z ołowiem i przyspiesza jego usuwanie z organizmu. 

Metionina (AMINOKWAS OGRANICZAJĄCY: rośliny strączkowe) niezbędna do syntezy choliny i lecytyny oraz kreatyny, sprzyja normalizacji przemiany lipidów, zapobiega stłuszczeniu wątroby i innym jej uszkodzeniom, bierze udział w syntezie adrenaliny, a także w procesach inaktywacji katecholamin, poprawia stan upierzenia

Treonina ma wpływ na prawidłowy metabolizm tłuszczów w wątrobie tworzy kolagen bierze udział w​ produkcji przeciwciał, utrzymaniu homeostazy ośrodkowego układu nerwowego, ​

transportu pokarmu w przewodzie pokarmowych, przyswajania składników odżywczych.

Tryptofan (AMINOKWAS OGRANICZAJĄCY: rośliny strączkowe i zbożowe) niezbędny do powstawania hormonu tkankowego – serotoniny ulega przekształceniu do melatoniny ​ wpływa na sekrecję hormonów wspomagających syntezę wit. B6 oraz niacyny ​ reguluje przemianę materii ​przekształcany w neuroprzekaźniki

Aminokwasy sprawdzają się również w okresie pierzenia pozwalają  się szybciej wypierzyć i stworzyc lepsza jakoś upierzenia. Lotki są bardziej giętkie i elastyczne co nie naraża je na pęknięcia czy urazy mechaniczne i poprawia motorykę lotu naszego zawodnika. Widać to zwłaszcza przy lotach trudnych tzn. z wiatrem bocznym i pod wiatr, gdzie lotki poddawane są maksymalnej pracy i wygięcia. Lotka sztywna to w tym wypadku mniejsza motoryka i zakres ruchu naszego zawodnika!

Teraz czym jest  a m i n o k w a s  l i m i t u j ą c y – czyli ograniczający. Od aminokwasów limitujących zależy możliwość wykorzystania pożywienia jako materiału budulcowego ( lepsze wykorzystanie nawet do 60% karmy), podobnie jak w beczce, w której jedna z klepek jest niższa od innych, od niej zależy poziom płynu wlewanego do tejże beczki. Toteż wartość biologiczna białka ocenia się według jego składu aminokwasowego, porównującego do składu aminokwasowego białka wzorcowego, za jakie przyjmuje się białko jaja.

Aminokwasy biorą również udział we wszystkich procesach życiowych, są niezastąpione w procesach odbudowy oraz energetycznych i hormonalnych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *